Zdrowy wzrok

 

Współczesny świat bardzo mocno „eksploatuje” nasze oczy, które niemal cały czas wlepiamy w ekrany smartfonów, tabletów, komputerów czy telewizorów.

 

Gimnastyka dla oczu

 

Jeśli zmuszeni jesteśmy do ciągłej pracy z ekranami, róbmy przynajmniej raz na godzinę przerwę. Popatrzmy w dal, najlepiej skupmy wzrok na zielonym kolorze, który działa odprężająco na oczy. Poruszajmy gałką oczną w różne strony. Taka gimnastyka rozluźni mięśnie oczu, mocno napięte podczas pracy ze smartfonem czy komputerem.

 

Nawilżanie oczu

 

Praca w klimatyzowanym lub ogrzewanym pomieszczeniu, przed monitorem komputera – mocno wysusza nasze oczy. Dlatego nie zapominajmy o stosowaniu kropli nawilżających do oczu! Tzw. sztuczne łzy stosować możemy bez ograniczeń, a widocznie poprawią jakość naszego widzenia.

 

Dieta dla oczu

 

Aby cieszyć się dobrym wzrokiem, zadbajmy również o właściwe odżywianie. W naszych posiłkach powinny znaleźć się warzywa i owoce, szczególnie te zbawienne dla naszych oczu – czyli bogate w witaminy A, C i E, beta-karoten, luteinę i składniki mineralne, których bogactwem są m.in. ryby i owoce morza.

 

Profilaktyczne badania okulistyczne

 

Wiele chorób oczu nie daje od razu żadnych objawów, ale widoczne są w badaniach okulistycznych. Dlatego raz na 2 lata powinniśmy odwiedzać lekarza okulistę, który zbada stan zdrowia naszych oczu! Wizyty u okulisty powinniśmy odbywać nawet wtedy, gdy nie mamy wady wzroku i nie odczuwamy pogorszenia widzenia.

 

Dowiedz się więcej o badaniach okulistycznych >>

 

Visus Medica – widzenie bez granic

Poznaj Visus Medica